9 Noc z Designem

22 June 2017, Domar

1. Ściągnij aplikację Meeting Application za pomocą linków poniżej lub zeskanuj kod QR

2. Wpisz wewnątrz aplikacji "9 Noc z Designem" lub zeskanuj ten sam kod QR by wejść do wydarzenia.

3. Korzystaj z aplikacji


9 Noc z Designem

O WYDARZENIU

Design. Uważność. Piękno.

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. Edycji Nocy z Designem w Galerii Wnętrz Domar, przy ul. Braniborskiej 14 przekonamy się, jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność.

Odbywająca się pod hasłem #ZWOLNIJ impreza zachęca nas do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy, a prezentowane ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą nam, że dobre wzornictwo może poprawić jakość i radość życia.

Co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga pt.: DYM:

Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej.

Według nas to manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. W tym roku mówimy: zwolnij, czyli parafrazując: zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Idea nawiązuje do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Co nas czeka w tym roku – na pewno „przystanki” dobrego wnętrza czyli punkty, w których pokażemy dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia – np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę prowadzącą ich przez poszczególne przystanki i pokazującą korzyści z szeroko pojętego slow-dizajnu. Na pewno będzie okazja spotkać znanych projektantów, którzy promują wzornictwo polskie i lokalne. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Dorotę Koziarę, Studio Rygalik i Oskara Ziętę. Pojawi się kolejna odsłona Marek Dolnośląskich, Dobry Tydzień Projektanta i meblorzeźby z plenerów Dobroteki. Będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez najemców, promocje i warsztaty. Strefy chilloutu i muzyka na żywo.

Agenda